Yangın Algılama Sistemleri

En hassas güvenlik konularından biri olan yangın algılama sistemleri, ancak kesintisiz hizmet verdiği takdirde can ve mal kaybının önüne geçebiliyor. Bunun elde edilmesi için üstün algılama yeteneğine sahip, diğer güvenlik teknolojileri ile kolay entegre edilebilen çözümler gerekiyor.

Gia Teknolojinin ürün portföyünde bulunan yangın algılama sistemleri, oluşabilecek yangına önceden önlem almaya olanak tanıyor. Yangın dedektörleri, doğru değerlendirme yapılarak gerekli iletişimin kurulmasını sağlayan kontrol paneli ve sesli görsel uyarı cihazları gibi bileşenler bu erken önlem imkânını mümkün hale getiriyor.

Yangına ilk anda müdahale etmek, büyük yapılarda yangının meydana geldiği bölgenin koordinatlarını belirlemek, patlamalardan doğabilecek hasarı önlemek, panel üzerinden ya da gözlem merkezinden gönderilen direktiflerle yangının çıktığı bölgeye gerekli fiziki müdahaleyi tetiklemek gibi kritik fonksiyonlar, yangın algılama sistemlerinin temelini oluşturuyor.

Konvansiyonel, adreslenebilir, patlamaya karşı korumalı ürünler farklı algılama kapasitelerine ve senaryolara sahip sistemlerle ihtiyaca uygun çözümler hayata geçiriliyor.

Gia Teknoloji bu alanda, başta Bosch olmak üzere dünyanın önemli üreticileri ile çözümler sunuyor.

Gia Teknoloji Yangın Alarm Sistemleri Size Neler Sunuyor?

  • Gia Teknoloji EN sertifikalı, doğru ve güvenilir yangın algılama sistemleri için geniş bir ürün portföyü sunuyor.
  • Algılama hızı sayesinde olası yangın olayları henüz başlamışken algılanıyor ve erken müdahale için zaman kazanılıyor.
  • Yangın paneli, modüler yapısı sayesinde tasarımda esneklik sunuyor.
  • Çift ışın teknolojisi ve akıllı sinyal işleme ile donatılmış olan otomatik yangın dedektörleri, hızlı algılama özelliği sayesinde yanlış alarmları en aza indiriyor.
  • Özel yazılımlar kullanılarak, yangın panelleri diğer bina yönetim sistemlerine de entegre edilebiliyor.
  • Olası bir yangın durumunda asansörlerin konumundan yangının gerçekleştiği alandaki odaların kilitlenmesine kadar, yangının yayılmasını önleyen ve tahliyeyi kolaylaştıran aksiyonlar entegre sistemler aracılığıyla otomatik olarak gerçekleştirilebiliyor.

Sektörde bir ilk olan Uzaktan Yangın Algılama Hizmetleri ile yangın algılama sisteminin ayarları ve çalışır durumda olup olmadığı sürekli olarak izlenebiliyor. Güvenli bir ağ bağlantısı üzerinden yangın algılama sistemini uzaktan yapılandırmak ve izlemek, dedektörlerin kirlilik düzeyinin ölçümlerini görmek, servise ihtiyaç duyan ekipmanları tek bir ara yüzden kolayca tespit etmek mümkün oluyor.

Bu site E-Web Site Tasarım tarafından yapılmıştır.