Personel Takip Sistemleri

Geçiş kontrol sisteminde varolan verileri kullanarak insan kaynakları birimlerinin ihtiyacı olan raporları almaya yarayan sistemlerdir. Örneğin bordro hesaplamasında kullanılacak veriler hızlıca derlenebilir. Personelin giriş/çıkış saatleri, izin günleri tek bir arayüzden denetlenebilir. Personel devam kontrol sistemine kısaca PDKS denir.

PDKS Tam Olarak Nedir?

PDKS kısaltmasının anlamı Personel Devam Kontrol Sistemi ifadesinin kısaltılmış halidir. İşletmelerde, şantiyelerde, fabrikalarda firmaların çalışma politikalarına göre personelin normal mesai, fazla mesai, eksik çalışma gibi puantaj parametrelerini hesaplayan otomasyon sistemine kısaca pdks adını veriyoruz. Bu otomasyon sisteminin ana elemanı pdks yazılımıdır. Yardımcı geçiş kontrol sistemi elemanları ise personel devam takip sistemi cihazları yani giriş-çıkış terminalleridir. Personel Devam Kontrol Sistemleri kullanım alanları ofislerden fabrikalara, otellerden hastanelere geniş bir yelpazeyi kapsar.

PDKS kısaltmasının ingilizcesi ise Personnel Attendance Control System şeklindedir. Personel takip sistemi ne kadar kolay kullanıma sahipse o kadar hızlı şekilde personel bilgilerine ulaşılabilir.

PDKS'nin Çalışma Yapısı

personel-devam-kontrol-sistemi-pdks-131820405087213168

PDKS'nin Avantajları

  • Her türlü işletmede kullanıma uygundur.
  • Tek bir cihazla kayıt işlemini elektronik ortama aktarma.
  • PDKS Yazılımı ile kolay raporlama yapabilme.
  • PDKS ile maaş hesaplama.
  • PDKS ile personel bilgilerini kayıt altına alma.
  • PDKS ile puantaj hesaplama.
Bu site E-Web Site Tasarım tarafından yapılmıştır.