Personel Devam Kontrol Sistemleri

Personel devam kontrol sistemleri, sağladığı avantajlar ve insan kaynakları yönetimine olan farklı katkıları nedeniyle neredeyse tüm iş yerlerinde kullanılmaktır. Çok sayıda kişinin çalıştığı iş yerlerinde, giriş-çıkışları ve yasal izin hakları nedeniyle iş başı yapamayan kişileri takip etmek, insan kaynakları personellerinin bir hayli vaktini alır. Bu nedenle personel devam kontrol sistemleri (PDKS) ile takip süreci kolaylaşır. İnsan kaynakları birimleri, PDKS sayesinde hazır raporlarla bordroları hazırlar. Raporlardaki verilerden yola çıkılarak hazırlanan bordrolarda, ücretin eksik ya da fazla hesaplanması gibi hatalar söz konusu olmaz.

Personel Devam Kontrol Sistemleri Ne İşe Yarar?

Personel devam kontrol sistemleri, iş yerlerinin giriş ve çıkışlarına konulan kontrol panelleri ile gerekli takibi yapar. Çoğu zaman yüz tanıma sistemiyle yürütülen takip ile işe gelinmeyen gün sayısı, erken çıkılan ve geç gelinen günler, fazla mesailer tespit edilir. Aynı zamanda kart ve parmak izi okuyucu da çalışanların takibinin yapılmasında kullanılan yöntemlerdir. Sadece ücretin hesaplanmasında değil arka arkaya izinsiz ve habersiz bir şekilde işe gelmeyen kişilerin ilişiklerinin kesilmesi de PDKS sisteminden yararlanılarak yapılabilir.

Personel Devam Kontrol Sistemlerinin Avantajları

PDKS, her türlü işletmede kullanım için uygundur. Gerekli sayıda kontrol panelinin giriş ve çıkışlara yerleştirilmesi ile personellerin verileri herhangi bir bekleme süresine gerek kalmadan işlenir. Bireysel verilerin yüz tanıma sistemi, parmak izi okuyucu ve kart okuyucu ile işlenmesi neticesinde veriler her zaman kayıt altında tutulur. Tüm bu avantajların elde edilmesi, sistemin düzenli çalışması için gerekli olan bakımların yapılması ile mümkündür.

Personel Devam Kontrol Sistemlerinin Fiyatları

En üst düzey teknolojiyle üretilen PDKS yazılımına sahip olmak, firmanız için her zaman avantajlıdır. Yanlış hesaplamaların yol açtığı maliyetleri ve personellerle yaşanacak olası problemleri önlemek için Gia Teknoloji ile üst düzey bir sisteme sahip olabilirsiniz. Uygun fiyatlarla sahip olacağınız bir yazılım, maliyet tasarrufu elde etmenize yardımcı olur. Bütçenize göre kartla çalışan, parmak izi okuyan ya da yüz tanıyan sistemleri tercih edebilirsiniz. Hemen firmamızla iletişime geçerek yapacağımız keşif çalışması ile size sunacağımız proje teklifini öğrenebilirsiniz.